ROLNICY
Kredyt rewolwingowy na działalność rolniczą
Strona główna » Rolnicy » Kredyt rewolwingowy na działalność rolniczą
Kredyt rewolwingowy na działalność rolniczą jest kredytem obrotowym – odnawialnym, ewidencjonowanym w rachunku kredytowym. Jest formą finansowania, w której bank określa maksymalny limit zadłużenia, do wykorzystania w zależności od potrzeb klienta.
Kredyt ten może być udzielany jako uzupełnienie kredytu w rachunku bieżącym, kredytu nieodnawialnego w rachunku kredytowym lub jako kredyt samodzielny. Może być udzielany na sfinansowanie skupu lub przechowywania płodów rolnych, produktów, półproduktów i odpadów z produkcji rolniczej oraz zakupu i przechowywania sezonowych nadwyżek produktów przemysłu rolno- spożywczego.
Na co przeznaczysz nasz kredyt?
- Bieżące potrzeby finansowe związane z prowadzoną działalnością rolniczą, a przede wszystkim związanych z zaopatrzeniem, produkcją, sprzedażą towarów lub świadczeniem usług, procesem rozliczeń pieniężnych, finansowaniem zapasów, rozliczeń międzyokresowych należności z tytułu rozliczeń z kontrahentami lub realizację płatności zobowiązań podatkowych;
- Podatek VAT wynikający z realizowanej inwestycji klienta;
- Spłatę zadłużenia z tytułu innego kredytu obrotowego.
Sprawdź nasze warunki kredytowe
- Minimalna kwota kredytu: 10.000 zł;
- Kredyt rewolwingowy jest kredytem odnawialnym, co oznacza że każda spłata części lub całości wykorzystanego kredytu powoduje możliwość ponownego zadłużenia się do wysokości przyznanego kredytu określonej w umowie kredytu;
- Oprocentowanie kredytu jest zmienne, oparte na stawce WIBOR 3M i stałej marży banku – określonej zgodnie z Tabelą oprocentowania.
- Kredyt jest udzielany na okres 24 miesięcy, z zastrzeżeniem ust 1 i 2.
1. Kredyt może być udzielony na okres do 48 miesięcy (bez możliwości wydłużenia okresu kredytowania) w przypadku, gdy będzie przeznaczony wyłącznie na finansowanie:
A) podatku VAT wynikającego z realizowanej przez klienta inwestycji;
B) kontraktów i umów celowych, których okres realizacji i planowane przepływy pieniężne uzasadniają dłuższy okres kredytowania, z zastrzeżeniem, że: a) wpływy z tytułu realizowanego kontraktu będą dokonywane na specjalnie wydzielony w tym celu rachunek; b) limit kredytowy będzie ulegać proporcjonalnemu zmniejszeniu zgodnie ze zmniejszającym się zapotrzebowaniem na kapitał obrotowy Kredytobiorcy (w tym w wyniku wpływów z realizowanego kontraktu); c) bank po potrąceniu należności wynikających z umowy kredytu przekaże pozostałe środki do dyspozycji kredytobiorcy.
2. Po 24 miesiącach od daty zawarcia umowy kredytu, Bbank na wniosek klienta może dokonać przedłużenia okresu kredytowania na kolejny 24 miesięczny okres na standardowych zasadach. Warunkiem odnowienia umowy jest:
A) złożenie wniosku kredytowego o udzielnie kredytu wraz z kompletem wymaganych dokumentów w terminie nie przekraczającym 30 dni przed upływem terminu obowiązywania umowy kredytowej;
B) posiadanie przez klienta zdolności kredytowej i zaakceptowanie przez Bank dotychczasowej lub nowej formy zabezpieczenia spłaty kredytu;
C) uiszczenie prowizji należnej bankowi;
D) spełnienie warunków przez klienta wynikających z zawartego aneksu do umowy kredytu.